MojeID

2021-05-18 12:11:31

ID SGB7

 

SGB ID  to bezpłatny, cyfrowy odpowiednik Twojej tożsamości.

 

Co to jest SGB ID?
SGB ID to cyfrowa tożsamość wydawana przez Bank Spółdzielczy w Oławie działająca w oparciu o usługę mojeID świadczoną przez KIR (Krajową Izbę Rozliczeniową S.A.).
Pozwala na przeniesienie do cyfrowego świata wielu procesów, które dotychczas wymagały osobistej wizyty w punkcie obsługi klienta, urzędzie lub umawiania się z kurierem. Elektroniczna identyfikacja umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości w oparciu o dane pochodzące z zaufanego i wiarygodnego źródła jakim jest Bank Spółdzielczy w Oławie.

Jak działa SGB ID?

Usługa identyfikacji elektronicznej SGB ID umożliwia bezpieczną weryfikację tożsamości drogą elektroniczną. Dzięki niej można:

  • utworzyć Profil zaufany, dzięki któremu możesz korzystać z usług e-administracji przez internet,
  • podpisywać za pomocą Profilu zaufanego dokumenty w urzędach publicznych,
  • identyfikować swoją tożsamość np. w firmach ubezpieczeniowych, placówkach medycznych – szczegółową listę firm znajdziesz na stronie mojeID 

Przy pomocy kilku kliknięć na dowolnym urządzeniu z dostępem do przeglądarki internetowej i w dowolnym czasie SGB ID pozwala Tobie w bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i kontrolę nad przekazywanymi informacjami.

SGB ID to uniwersalne rozwiązanie, które pozwala Tobie na bezpieczne potwierdzanie tożsamości m.in. na tych platformach usług publicznych:

  • obywatel.gov.pl
  • epuap.gov.pl
  • gabinet.gov.pl
  • ceidg.gov.pl
  • pacjent.gov.pl

Zarejestrowanie Profilu Zaufanego poprzez stronę https://pz.gov.pl/pz/registerMainPage - po wejściu na tą stronę należy wybrać opcję „bank lub inny dostawca tożsamości”, następnie wybrać logo SGB, swój bank i dalej postępować zgodnie wyświetlanymi krokami.

  1. Zalogowanie się do https://epuap.gov.pl/wps/portal- wybrać opcję „Zaloguj się”, następnie wybrać logo SGB, swój bank i dalej postępować zgodnie wyświetlanymi krokami.
  2. Po udanym zalogowaniu i założeniu konta w ePUAP wejście w opcje „moje profile zaufane” i zweryfikowanie swoich danych wyświetlonych w szczegółach profilu zaufanego.

 

 

Usługa dostępna jest dla Klientów posiadających dostęp do bankowości elektronicznej.

Niezbędne do prawidłowego fukncjonowania usługi jest wskazanie aktualnego adresu email w Banku (wniosek można złożyć w bankowości elektronicznej, zakładka wnioski, zmiana danych)

 

Więcej o usłudze znajdziesz tutaj:  mojeID

MojeID_krok_po_kroku

 

 

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Nazwa pliku Pobierz
Regulamin świadczenia usług identyfikacji elektronicznej v POBIERZ
Wróć do listy

Zapisz się do newslettera