Bank Spółdzielczy w Oławie podsumował ubiegły rok

2017-06-01 10:51:16

26 maja 2017r. w Hotelu "Oławian" w Oławie odbyło się coroczne Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Oławie. 

W Zebraniu uczestniczyli Delegaci z wszystkich Oddziałów Banku oraz zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych samorządów, banku zrzeszającego, oraz innych instytucji współpracujących z Bankiem.

Podczas Zebrania podsumowano działalność Banku Spółdzielczego w Oławie w 2016 roku, w którym Bank, podobnie jak w ostatnich latach, rozwijał się dynamicznie i w trudnych warunkach gospodarczych wypracował bardzo dobre wyniki finansowe. Suma bilansowa na koniec roku osiągnęła poziom ponad 437 mln zł., a wartość funduszy Banku wzrosła do poziomu ponad 41,5 mln zł, stanowiąc bezpieczną bazę do rozwoju Banku oraz prowadzonej działalności operacyjnej. W porównaniu z poprzednim rokiem Bank  zanotował wzrost większości najważniejszych wskaźników, zwiększył sprzedaż kredytów o 9% oraz depozytów o 16%. Rok 2016 przyniósł Bankowi wynik finansowy brutto w kwocie 3,46 mln zł. - wyższy o 30% niż to miało miejsce rok wcześniej. Uzyskane wyniki ekonomiczne plasują Bank w czołówce najlepszych banków spółdzielczych w kraju.

IMG_1418b_1

Na zdjęciu Prezes Zarządu Bartosz Sobiesiak

Bank Spółdzielczy w Oławie należy obecnie do grona najlepszych i największych banków spółdzielczych w Polsce. Obecna, bardzo wysoka pozycja – to efekt doświadczenia zdobywanego od 1946r roku, profesjonalnej kadry, nowoczesnego zaplecza technicznego i rozbudowanej sieci placówek na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego.

W trakcie uroczystości władze Banku skierowały również serdeczne podziękowanie do Klientów, członków, pracowników, osób związanych z Bankiem - wszystkich tych, którzy doprowadzili Bank Spółdzielczy w Oławie do aktualnej pozycji na lokalnym rynku.

Wróć do listy

Zapisz się do newslettera